Menü Kapat

Sinerji Medya

Yeşilce, Ulubaş Cd. No:23 Kat:2, 34418 Kâğıthane/İstanbul

[email protected]

+90 507 819 45 77

 

ECE ÜNER

SPİKER, YAZAR, GAZETECİ

Ece Üner Kimdir ?

Spiker, Yazar, Gazeteci

 

1981 İstanbul doğumlu, evli ve bir çocuk annesi olan olan Ece Üner, Liseyi Koç Özel Lisesi’nde bitirdikten sonra Koç Üniversitesi Sosyoloji ve Tarih bölümlerinden 2003 yılında mezun oldu. Paris’te Sorbonne Üniversitesi’nde Fransızca dil eğitimi, Brüksel’de ise Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı.

 

Dialog Spikerlik ve Sunuculuk okulunu dönem birincisi olarak bitirdi.
Ece Üner, kariyerine 1999 yılında Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde eğitim gördüğü sırada stajyer olarak başladı. 2003 Irak Savaşı sırasında NTV Haber Merkezi’nde çeviri haberler yaptı. 

 

2002’den 2006 Ocak ayına kadar NTV muhabiri olarak bir çok üst düzey devlet adamıyla diplomasi ve ekonomi alanlarında özel röportajlar gerçekleştirdi. İleri düzeyde İspanyolca, Fransızca ve İngilizce dillerine hakim olan Üner, bu dillerde çok sayıda röportaj gerçekleştirmiştir.

2006 yılında Star TV’de muhabirlik yapan Üner, Mayıs 2006’da CNN Türk’e geçip kanalın spor servisinde çalıştı ve hafta sonu spor haberlerini sundu. 

 

Mart 2007’de CNN Türk’te Orkun Yazgan ile birlikte Yeni Gün isimli haber programını sunmaya başladı. Ağustos 2009’da Habertürk’e geçti. 2010’da Olduğu Gibi adlı tartışma programını, 2011’de Akşam Raporu isimli haber programını sunmaya başladı. 2012’den Aralık 2017’ye kadar Habertürk TV’deki Enine Boyuna isimli tartışma programını sundu. Daha sonra reyting sıralamalarında ilk sıraları hiç bırakmayarak Show Ana Haber bülteni ile Türkiye’de habercilik ve sunuculuk alanına yeni bir soluk getirmiştir. 

 

Toplumsal sorumluluk ve bilinç ile yola çıktığı, Kanal D’de yayınlanan “Ece Üner ile Susma” programını kariyerine sığdıran Üner’in “Olduğu gibi” ve “Haysiyet” isimli iki kitabı vardır.

Eğitimler

 

 Diksiyon ve Etkili İletişim
 Beden Dili
 İletişim Teknikleri
Zor İnsanlarla İletişim
 Motivasyon; Gerçekçi Ol, İmkansızı İste
 Spikerlik ve Sunuculuk
 Röportaj Teknikleri
 Gazetecilik ve Televizyon Gazeteciliği Atölyesi

 

Kitaplar

 

Haysiyet
Olduğu gibi Ece